Γιατι δεν φαινεται ενας docking station?

serma
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 02, 2012 19:22 pm
Been thanked: 1 φορά

Re: Γιατι δεν φαινεται ενας docking station?

Δημοσίευση από serma » Τετ Απρ 01, 2015 10:16 am

χρησιμοποίησε οποίον BROWSER θέλεις και υπάρχει στα πακέτα της μαγεία
http://osarena.net/faqs/linux-browsers- ... choun.html
και όποια μηχανή αναζήτησης
http://osarena.net/faqs/search-egines-h ... -alla.html
άντε καλό διάβασμα και καλό μήνα

alfasud
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 29, 2014 02:04 am

Re: Γιατι δεν φαινεται ενας docking station?

Δημοσίευση από alfasud » Τετ Απρ 01, 2015 10:47 am

tack Μαρκ(ε)-(ο) για τις υποδειξεις σου, εχω να διαβαζω μεχρι να συναντησω τον γνησιο Ροδολφο εκει πανω.
Το καινουργιο fedora ειναι το ιδιο ακαταλαβιστικο σαν ολα τα αλλα καινουργια λινουξ, τουλαχιστον αυτα που εχω δει. Γιατι καταστρεψανε το 14 ειναι αινιγμα για εμενα. Το μαγεια το διαλεξε και μου το εγκατεστησε ενας φιλος που ασχολειται με λινουξ για σερβερ ομως αλλα δυστυχως δεν απανταει πλεον στα προβληματα μου, ισως με βαρεθηκε, γιαυτο ειπα μην τυγχον και μπορω να βρω βοηθεια απο εσας, αλλα αυτη η γλωσσα των υπολογιστων ειναι Κινεζικα για εμενα. Το Σουηδικο μαγεια ειναι νεκρο. Θα περιμενω ομως το 5 και να δουμε τι θα γινει.
Φυσικα μπορω να γραφω ιστοριες απο την Σουηδια, μολις βλεπω μια αρκουδα εξω απο το παραθυρο μου τωρα.

serma
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 02, 2012 19:22 pm
Been thanked: 1 φορά

Re: Γιατι δεν φαινεται ενας docking station?

Δημοσίευση από serma » Τετ Απρ 01, 2015 11:08 am

alfasud έγραψε: γιαυτο ειπα μην τυγχον και μπορω να βρω βοηθεια απο εσας, αλλα αυτη η γλωσσα των υπολογιστων ειναι Κινεζικα για εμενα. Το Σουηδικο μαγεια ειναι νεκρο. Θα περιμενω ομως το 5 και να δουμε τι θα γινει.
μα να σε βοηθήσουμε προσπαθούμε αλλά είσαι <δύσκολος ασθενής> και δεν ακολουθείς τις συμβουλές του <γιατρού>
δεν είναι κινέζικα είναι απλή αλφαβήτα να μπεις στο νόημα
απλώς θα μπορούσες να βρεις πιο εύκολα άκρη αν ήξερες αγγλικά
θα προσπαθήσω με τη βοήθεια και άλλων μελών να μεταφράσουμε κάποια κομμάτια της τεκμηρίωσης στα ελληνικά
για την 5 όταν βγει η σταθερή λογικά μέχρι τέλος Απριλίου κατέβασε το livedvd εγκατέστησε την
http://www.mageia.org/el/5/

Άβαταρ μέλους
airmaik
Δημοσιεύσεις: 690
Εγγραφή: Τρί Ιουν 07, 2011 16:44 pm
Been thanked: 3 φορές

Re: Γιατι δεν φαινεται ενας docking station?

Δημοσίευση από airmaik » Τετ Απρ 01, 2015 12:32 pm

εγώ είμαι τις άποψής ότι άμα σου φαίνονται τόσο δύσκολα αυτά που σου λένε τα παιδιά και δεν τα καταλαβαίνεις με τίποτα καλύτερα για εμένα να βάλεις τα windows και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.άμα βλέπεις ότι δεν μπορείς να την χειριστείς την μαγεία καλύτερα όπως είπα και ποιο πριν να την παρατήσεις

γνώμη μου πάντα .
Intel Core i5-6300U CPU @ 2.40GHz ‖ RAM 7860 MiB ‖ HP 8079 - HP HP EliteBook 840 G3
Intel Skylake GT2 [HD Graphics 520] [8086:1916] {i915}
wlp2s0: Intel Wireless 8260 [8086:24f3] (rev 3a) ⋮ enp0s31f6: Intel Ethernet Connection I219-LM [8086:156f] (rev 21)

serma
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 02, 2012 19:22 pm
Been thanked: 1 φορά

Re: Γιατι δεν φαινεται ενας docking station?

Δημοσίευση από serma » Τετ Απρ 01, 2015 14:29 pm

airmaik έγραψε:εγώ είμαι τις άποψής ότι άμα σου φαίνονται τόσο δύσκολα αυτά που σου λένε τα παιδιά
thankx για το <τα παιδιά> μιλάμε με έκανες αλοιφή!!!!!!! :lol: :thumbup: :D

Άβαταρ μέλους
airmaik
Δημοσιεύσεις: 690
Εγγραφή: Τρί Ιουν 07, 2011 16:44 pm
Been thanked: 3 φορές

Re: Γιατι δεν φαινεται ενας docking station?

Δημοσίευση από airmaik » Τετ Απρ 01, 2015 16:04 pm

xaxa ρε τι γίνετε!!!

καλά μην νομίζεις ότι και εγώ είμαι κανένα βρέφος!! αισίως στα 35!
Intel Core i5-6300U CPU @ 2.40GHz ‖ RAM 7860 MiB ‖ HP 8079 - HP HP EliteBook 840 G3
Intel Skylake GT2 [HD Graphics 520] [8086:1916] {i915}
wlp2s0: Intel Wireless 8260 [8086:24f3] (rev 3a) ⋮ enp0s31f6: Intel Ethernet Connection I219-LM [8086:156f] (rev 21)

serma
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 02, 2012 19:22 pm
Been thanked: 1 φορά

Re: Γιατι δεν φαινεται ενας docking station?

Δημοσίευση από serma » Τετ Απρ 01, 2015 17:51 pm

στο πανεπιστήμιο έκανα FORTRAN BASIC και COBOL
ο πρώτος υπολογιστής που πήρα ήταν συναρμολογημένος από φίλο 386IBM συμβατός έτρεχε novell dos 7 με διαχειριστή αρχείων norton commander και η σουίτα γραφείου Lotus 1-2-3 +WordPerfect+ τη βάση δεδομένων κόστιζε 350 χλ δραχμές (αγόρασα καινούργιο παπί με αυτά τα λεφτά και φυσικά τη σουίτα μου τη δάνεισε ο <θείος>)
αρχαίες ιστορίες

alfasud
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 29, 2014 02:04 am

Re: Γιατι δεν φαινεται ενας docking station?

Δημοσίευση από alfasud » Τετ Απρ 01, 2015 19:36 pm

ευχαριστω για τις υποδειξεις σας, για τα παραθυρα ηδη εχω απαντησει.
Αυτα που μου υποδειξατε τα εκανα αλλα μου απανταει οτι δεν καταλαβαινει αυτα τα κομαντο. Εκει σταματαω.
τα παλαια λινουξ τα εκανα μονος μου χωρις προβληματα, ακομα και βοηθουσα και αλλους ποιο ηλικιωμενους απο οτι εγω.
Στο λαπτοπ δεν καταφερε να βαλει μαγεια ουτε ο ειδικος. Ο ιδιος δεν καταφερε να κανει τον εκτυπωτη μου η την καμερα μου να δουλευει στο firefox, τελικα καταφερε να συνδεσει μονο τον εκτυπωτη στο chrome. Στο ubuntu και στο fedora 14 που ειχα πριν ολα δουλευανε
Το arch linux που αναφερατε ειναι ενα προγραμμα που δεν εχει τιποτα, πρεπει να τα κανεις μονος ολα, αυτο ειναι για προφεσσορες.
Πραγματικα προσπαθησα χωρις προκαταληψεις και εκανα αυτα που γραψατε, αλλα το προγραμμα απανταει λαθος ηδη μετα το πρωτο κομαντο.
Καποιος ζηταει βοηθεια καπου αλλου στο φορουμ για πολυ αργη εκινηση, αυτο ακριβως το προβλημα το εχω και εγω, αυτα που περιγραφει τα βλεπω και εγω, οποτε δεν ειμαι μονο εγω που εχω προβληματα.

serma
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 02, 2012 19:22 pm
Been thanked: 1 φορά

Re: Γιατι δεν φαινεται ενας docking station?

Δημοσίευση από serma » Τετ Απρ 01, 2015 20:15 pm

νομίζω ότι χάθηκε η μπάλα
ο firefox δεν έχει καμία σχέση με το πρόγραμμα εκτύπωσης cups + driver του εκτυπωτή ούτε με την κάμερα είναι φυλλομετρητής ιστοσελίδων η πλοηγός Web ιστού
πριν κάποιες απαντήσεις ζήτησα να δώσεις κάποιες εντολές μάλιστα περιέγραψα και τον τρόπο αντιγραφή επικόλληση
φωνή βοώντος εν τη ερήμω http://el.wiktionary.org/wiki/%CF%86%CF ... E%BC%CF%89
ότι κάποιος κάπου κάποτε σε κάποιο μηχάνημα δεν μπόρεσε να εγκαταστήσει τη Mageia δεν σημαίνει και τίποτα υπάρχουν χιλιάδες άλλοι που τη δουλεύουν καθημερινά
στο φόρουμ υπάρχει και τμήμα περί ανέμων και υδάτων για ανέκδοτα και ιστορίες όμως το συγκεκριμένο τμήμα είναι για αυτούς που θέλουν να βοηθηθουν

alfasud
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 29, 2014 02:04 am

Re: Γιατι δεν φαινεται ενας docking station?

Δημοσίευση από alfasud » Τετ Απρ 01, 2015 22:06 pm

ευχαριστω για τις πληροφοριες σου, στο chrome δουλευουν στο firefox οχι, στον υπολογιστη μου. Τα τεχνικα δεν τα κατεχω, μονο αυτο που βλεπω. Και οχι, δεν πινω οινοπνευμα ποτε.
και το δικο μου μαγεια δουλευει, απο αυτο σου γραφω τωρα. Οχι χωρις προβληματα ομως. τα οποια δεν λυνονται αν δεν εισαι προφεσσορας υπολογιστων υποθετω.
Τα φορουμ ειναι γεματα με προβληματα που ζητουν την λυση τους ακομα και στην μαγεια.
Αλλη μια φορα ευχαριστω για τις ηρωικες σας προσπαθειες να με βοηθησετε, αλλα αν δεν δουλευουν τα κομαντο τοτε ειμαι χαμενος στην μεση του ωκεανου. Μολις αγορασα εναν raspberry και θα πειραματιστω με αυτον.
θα επανελθω με ιστοριες απο Σκανδιναυια στην κατηγορια περι ανεμων και υδατων, γραφτε μου μονο τι σας ενδιαφερει για να βρω κατι που να σας ενδιαφερει.
με εκτιμηση
Ροδολφος

Απάντηση